"Sudety – najpiękniejsze wycieczki w Polsce, Czechach i Niemczech" - recenzja przewodnika

O magii polskich gór pisałam już wielokrotnie, choć najczęściej zachwycałam się Tatrami to dziś na uwagę zasługują Sudety. 


Sudety najpiękniejsze wycieczki

Nie bez powodu co roku przybywa tutaj miliony turystów w końcu Sudety mają naprawdę mnóstwo do zaoferowania. Zaczynając od zamków, pałaców, po urokliwe miasta, fortece i przede wszystkim piękne szlaki turystyczne. 

Tylko jak się w tym wszystkim odnaleźć? 

Jak zaplanować wycieczki i co warto zobaczyć? 


Całkiem niedawno ukazał się bardzo ciekawy przewodnik wydawnictwa Bezdroża „Sudety – najpiękniejsze wycieczki w Polsce, Czechach i Niemczech”, który jest świetną wskazówką i właściwie gotowym planem dla każdego turysty wybierającego się w południowo- zachodnią część Polski. 

Opisano w nim ponad 30 jednodniowych wycieczek pośród sudeckich szczytów i dolin na terytorium Polski, Niemiec i Czech. Zostały one poprowadzone w taki sposób, abyśmy mogli odwiedzić najpiękniejsze i najciekawsze zakątki gór (niekoniecznie najpopularniejsze), a jednocześnie by szlaki te nie były zbyt męczące i zaciekawiły również najmłodszych wędrowców. 

Szlaki w Sudetach

Większość tras tworzy pętle, a przy każdej z nich umieszczono informację o jej stopniu trudności i orientacyjnym czasie przejścia. Do opisu każdej wycieczki została dołączona mapa, profil wysokościowy i informacje o możliwości lub nie pokonania trasy rowerem lub na nartach. Znajdziemy także komentarze dotyczące dojazdu, wyżywienia czy obiektów noclegowych. 

Co warto zobaczyć w Sudetach?

Przewodnik sam w sobie jest pięknie wydany. Mnóstwo informacji przekazanych w bardzo przejrzysty sposób i w niewielkim formacie, tak by można go było wrzucić do plecaka. Każde pasmo górskie oznaczone jest innym kolorem, ważne informacje odpowiednio podkreślone, a poszczególne wycieczki ubarwione kolorowymi fotografiami z tych miejsc. 

Co warto zobaczyć w Sudetach?

Na plus zasługuje też krótki wstęp na początku dotyczący turystyki. Uwagi odnośnie pogody, zagrożeń z którymi możemy się zetknąć w górach, ubioru, ekwipunku i żywności. Garść bardzo przydatnych informacji zwłaszcza dla początkujących turystów. 

Góry Sowie - szlaki do zobaczenia

Przewodnik wydawnictwa Bezdroża „Sudety – najpiękniejsze wycieczki w Polsce, Czechach i Niemczech” polecam wszystkim miłośnikom gór. Opisane trasy są naprawdę warte odwiedzenia i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Sama wybrałam już sobie kilka wycieczek, które będę chciała w przyszłym roku zrealizować, a ten przewodnik z pewnością zabiorę ze sobą.

Przewodnik znajdziecie między innymi w księgarni Bezdroża - tutaj

Udostępnij ten post

2 komentarze :

Dziękuję za każdy komentarz! To dla mnie dodatkowa motywacja ;)