Tatry/ Nosal, czyli coś na początek

Planując wycieczki piesze po Tatrach poza całodniowym trasami, szukałam też takich idealnych na dzień regeneracji. Czyli coś krótkiego, niewymagającego, ale z efektem wow! Jedną z nich jest Nosal o wysokości 1206 m n.p.m!


Skała na trasie na Nosal

To krótka, ale bardzo przyjemna 4 kilometrowa wędrówka. Różnica wzniesień wynosi około 270 m, a cała pętelka zajmuje nieco ponad godzinę samego marszu. Widoczki zwłaszcza z okolic szczytu naprawdę zapierają dech w piersiach.

szczyt Nosal

Możliwości wejścia na szczyt są dwie: od Tamy pod Nosalem i od Kuźnic. Ta pierwsza jest nieco trudniejsza (od samego początku z dosyć sporą "wspinaczką", aż na sam szczyt), natomiast druga spokojniejsza od Kuźnic przez Nosalową Przełęcz. Sama pętelkę wolę zaczynać od Tamy, aby szybciutko dotrzeć na Nosal, a później już spokojnie schodzić sobie w dół.

szlak turystyczny na Nosal

Ze szczytu rozciąga się piękna panorama na tatrzańskie szczyty, Zakopane i Gubałówkę. Wchodząc na Nosal mamy też chwilami możliwość zasmakowania wysokogórskiej wspinaczki ze względu na momentami strome podejścia (głównie na trasie od Tamy pod Nosalem).

Widoki ze szlaku na Nosal
GoPro Panorama z Nosala

Sama wycieczka na Nosal jest też świetną propozycją dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z górami. Trasa jest łatwa, niezbyt wymagająca, a naprawdę widowiskowa. Po prostu idealna, by na dobre zakochać się w górach.

Nosal szczyt

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy komentarz! To dla mnie dodatkowa motywacja ;)